Inny Punkt Widzenia
! UWAGA ! Po rejestracji nowego użytkownika, zostanie wysłana do niego wiadomość na adres e-mail podany podczas rejestracji z losowo wygenerowanym hasłem logowania. Po zalogowaniu użytkownik może zmienić to hasło na swoje własne. ! UWAGA !

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

To forum to swego rodzaju ''Kapsuła czasu'' w której każdy z Nas może zostawić coś od siebie aby służyło Nam Wszystkim lub wrócić do tych informacji po latach...

#1 2015-07-20 10:47:56

Aquer
Administrator
Skąd: Obywatel Wszechświata
Dołączył: 2015-07-06
Liczba postów: 53
Windows 7Opera 30.0.1835.125

Religie,normy etyczne

Witam.

Ostatnio rozmyślałem nad Religią.

Jesteśmy Chrześcijanami - ale dlaczego? a no dlatego iż urodziliśmy się w katolickim kraju, katolickiej rodzinie i zostaliśmy wychowani w ''Duchu Chrześcijańskim''.
Gdy ktoś wychowany w takim otoczeniu mówi jego normom zasadom i dogmatom wiary NIE od razu jest szykanowany przez rodzinę, społeczeństwo, kolegów, koleżanki itp. Dlaczego? Myślę iż problem leży w głowach [dblpt]) niektórzy ludzie ba większość ludzi nie potrafi spojrzeć chłodnym okiem na pewne rzeczy. Prosty przykład z sytuacją na Ukrainie czy chłodna analiza wydarzeń, i mówienie głośno o Historii naszych narodów ze szczególnym naciskiem na Ludobójstwo Wołyńskie jest ''postawą Prorosyjską''? Nie - a tak od razu sugerują Ukraińskie media.
Wracając jednak do sedna poruszanej dziś kwestii ludzie nie są w stanie spojrzeć chłodnym okiem trzeźwym umysłem na Chrześcijaństwo gdyż zwyczajnie się boją boją się że nie zostaną wpuszczeni do Niebios za samą próbę podważenia w sposób logiczny Wiary którą wpajano im od pierwszych dni życia.
Spójrzmy teraz na narodziny [dblpt]) Czy gdybym urodził się dajmy na to w Arabii Saudyjskiej byłbym chrześcijaninem ? - NIE czy w związku z tym trafił bym do piekła ? - Nawet bym się o to nie martwił gdyż nie miał bym zielonego pojęcia że coś takiego jak Niebo i Piekło w pojęciu chrześcijańskim istnieje. Byłbym zapewne zagorzałym islamistą który (jeżeli miałbym taki sam charakter jak tu i teraz) stwierdził by po kilkunastu latach że nie ma sensu zabijać za religię i wolał by sobie usiąść pod palmą obserwując jeziorko pośrodku Oazy aniżeli mordować kobiety mężczyzn i dzieci w imię Religii.
Tak samo było by z każdym innym wyznaniem dominującym w zakątku świata w którym akurat przyszło by mi żyć.
Ktoś kiedyś powiedział ''Religie i wyznania to prawdziwa plaga hamująca rozwój ludzkości'' - prawda? fałsz i herezje? rozsądźcie sami [sred]) 

Druga kwestia którą analizowałem wczoraj to normy etyczne ustalone przez społeczeństwo [dblpt])
Weźmy w swoich rozważaniach na przysłowiową ''tapetę''  przekleństwa [dblpt])
Dla przykładu słowo zaczynające się na K****.
Dlaczego budzi ono w nas swego rodzaju odrazę bulwersując słyszącego to słowo?
A no dlatego iż tak nas wychowano jeżeli ktoś jest ''dobrze wychowany'' to nie będzie używał takich słów pytanie tylko brzmi dlaczego? Słowo to jest słowem jak każde inne jak np. słowo ''Kamyk''   
Spójrzmy gdy napiszę słowo Kamyk w  takiej postaci K**** to od razu na myśl przyjdzie nam to drugie brzydsze w mniemaniu ogółu słowo.
Dlaczego?
Spróbujcie na to pytanie odpowiedzieć sami wg Waszych przemyśleń [sred])

Pozdrawiam [sred])


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot